TISKOVÁ ZPRÁVA: Spolek Člověk a Víra publikoval fotografii s pořadovým číslem 800 000

Datum: 15. 5. 2024
Místo: Svatojánské slavnosti Navalis, průvod

Spolek Člověk a Víra publikoval fotografii s pořadovým číslem 800 000

Krojované ženy s ratolestmi v rukou procházejí v průvodu dlážděnou malostranskou ulicí během svatojanské slavnosti Navalis 2024. Tak vypadá snímek pražského autora Františka Nedbala, kterým fotobanka spolku křesťanských fotografů Člověk a Víra překonala hranici 800 tisíc fotografií.

Foto 800 000

Fotobanka, jíž svým rozsahem může nyní konkurovat zřejmě pouze fotobanka Vatikánu, vznikla v roce 2011 a do jejího provozu se zapojilo už přes dvě stovky fotografů z České republiky, Slovenska, Polska a Egypta. Za 13 let existence se podařilo shromáždit zatím bezmála 25 tisíc snímkových souborů z nejrůznějších duchovních a náboženských akcí v desítkách zemí světa, převážně však v ČR.

Fotografie slouží k evangelizaci, tedy k propagaci a pozitivní prezentaci křesťanské víry a jejích hodnot v dnešním světě. Dobrovolnická práce fotografů zásobuje aktuálními i ilustračními snímky křesťanská média a knižní vydavatelství a využívají jí také farnosti a jednotliví věřící. „Nepotrvá to dlouho, a budou z nás milionáři,“ s úsměvem komentuje dosažení nové mety člen předsednictva a dlouholetý fotograf spolku Člověk a Víra Petr Polanský.